Individualna psihoterapija podrazumeva proces kroz koji u radu jedan na jedan, psihoterapeut i klijent u bezbednom setingu, istražuju važna pitanja, izazove i teškoće koje utiču na život klijenta.
Psihoterapija je efikasna u tretiranju različitih teškoća, najčešći problemi su iz domena partnerskog funkcionisanja,
roditeljstva, gubitaka, profesionalnog funkcionisanja, suočavanja i borba sa psihičkim simptomima (depresija, anksioznost…), kao i želje za rastom, razvojem i unapređenjem kvaliteta života i bliskih
odnosa.
Bračna terapija je namenjena parovima kod kojih postoje teškoće u međusobnoj komunikaciji, učestale razmirice, konflikti i tenzije, i svima onima koji osećaju da se udaljavaju, da njihov odnos postaje drugačiji, kao i svim parovima koji imaju potrebu da nešto u svom odnosu promene.
Terapija parova je izbor i za one koji su u svom partnerskom odnosu doživeli teška iskustva poput hronične ljubomore ili preljube, učestalih/hroničnih ili intenzivnih konflikata, poteškoća u oblasti seksualnog funkcionisanja, fizičkog, seksualnog ili verbalnog nasilja.
Porodična terapija pomaže članovima porodice da se izbore sa aktuelnim promenama i krizama u funkcionisanju, bilo da su one očekivane ili iznenadne.
Teme kojma se bavi porodična terapija: razvojni problemi porodice i adaptacija na novonastale okolnosti sa razvojem porodice (ulazak u brak, rođenje deteta, polazak deteta u vrtić ili školu, adolescencija, razdvajanje dece i roditelja, starost roditelja i život bez dece u porodici), separacija i razvod, bračni i porodični konflikti, gubitak i tugovanje, socijalna adaptacija, post-porođajne depresije, sterilitet, poremećaji ishrane (anoreksija, bulimija, gojaznost), bolesti zavisnosti (alkoholizam, narkomanija, kockanje), traumatska iskustva i iskustva nasilja, poremećaji ponašanja dece i adolescenata, stres.
Psihodijagnostika podrazumeva korišćenje dijagnostičkog intervjua i baterije psiholoških testova uz pomoć kojih se može utvrditi stepen intelektualne efikasnosti osobe, proceniti crte ličnosti i/ili utvrditi postojanje određenih psiholoških tegoba.
Naravno, i uvodno testiranje i seanse mogu se održavati online preko različitih platformi.
Broj seansi zavisi od problema i potreba pojedinaca i o tome se dogovaraš sa svojim savetnikom ili psihoterapeutom.
Praksa je da se na prvoj seasni potpisuje ugovor o poverljivosti podataka između savetnika i klijenta. Sve informacije koje klijent da tokom testiranja i tokom senasi ostaju između psihologa i klijenta.
U slučaju da kompanija u kojoj je klijent zaposlen finansira seanse, poslodavac takođe nema pravo na informacije ni tokom trajanja ugovora klijenta, a ni nakon toga.
Klijenti se najčešće javljaju povodom:
Adresa:
Bulevar osloboðenja br. 1, Novi Sad
Telefon:
+381 64 471 0520
centaradvice@gmail.com